Święto Wisły + zostałem laureatem konkursu… !

Szanowny Panie Adrianie,

jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wykonane przez Pana zdjęcie pt. „Święto Wisły”, głosami Jury zdobyło wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Warszawa i jej Dziedzictwo”. Tym samym, został Pan laureatem nagrody dodatkowej naszego konkursu, w ramach której Pana praca zostanie zaprezentowana podczas uroczystego otwarcia Mennica Legacy Tower na jesieni 2019 r.

Dostałem informację, że trwa konkurs „Warszawa i jej dziedzictwo” do którego to należy wysłać pojedyncze zdjęcie wykonanie podczas trwania konkursu, tj. w dniach 3-17 września 2018. Nigdy nie lubiłem takich szybkich akcji pod presją, ale tym razem zaryzykowałem. Wiedziałem, że następnego dnia będzie Święto Wisły w Warszawie na które to chciałem i tak pójść, aby zobaczyć linoskoczka. Jak wymyśliłem tak też zrobiłem. Wykonałem kilkanaście zdjęć z czego część prezentuję tutaj. Zdjęcie będące okładką tego wpisu jest zwycięskim zdjęciem.

(Nie)stety, dostałem wyróżnienie co oznacza, że jestem pierwszym w kolejności do nagrody głównej gdyby jedna z dwóch zwycięskich osób nie mogła jednak jechać do Chicago. Czas pokaże. Ja jednak jestem bardzo zadowolony z tego, że nie robiąc od dawna nic prywatnego mogłem wziąć aparat ze sobą i do tego zostać docenionym. Super uczucie. Prawie takie jak w dniu gdy kilka lat temu byłem dominowany do Fotografa Roku w Los Angeles. Tym większe moje zadowolenie gdyż głową jury był Tadeusz Rolke – jeden z prekursorów polskiego fotoreportażu. Mam nadzieję, że na otwarciu Mennicy wraz z wystawą zdjęć będę mógł osobiście uścisnąć dłoń Tadeuszowi.

Gdzie: Warszawa
Rok: 2018
Konkurs: Warszawa i jej dziedzictwo